Bosanma avukati nasil bulunur

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma avukatlarının yazılı bir listesi veya kaydı bulunmamaktadır. Avukatların mesleki faaliyetleri sırasında reklam vermelerine izin verilmiyor. Bu nedenle bir avukatın kendi reklamını yapması veya “en iyi boşanma avukatı“, “uzman boşanma avukatı” gibi sıfatlar kullanması mesleki etiğe aykırıdır. Avukat bulmanın bir yöntemi olmadığı için Türkiye’de reklam uzmanlarını katı kurallar yasakladı. Boşanma davası veya benzeri hukuki sorunu olan kişiler, kendi çevrelerinden soruşturma yaparak bir avukat bulmaktadır. Hukuk büromuz, boşanma avukatları açısından en fazla avukatın bulunduğu bürolardan biridir. Lokasyonuzun en iyi hukuk bürosu olarak, uzman ve deneyimli avukat kadromuzla her an ve her zaman hizmetinizdeyiz. Bizi tercih ederek boşanma davanız ile ilgili her türlü takibi birlikte yaparak süreçten bizzat haberdar olma imkânını sizlere sağlamaktayız.

Boşanma Avukatı Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Avukatlık Kanunu, taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça avukatlık ücretinin peşin ödenmesini şart koşmaktadır. Ancak avukat-müvekkil ilişkisi çerçevesinde taraflar ödeme zamanını özgürce belirleme hakkına sahiptir. Vekâlet ücreti, boşanma davası açılmadan ödenebilir veya ücretin ödenmesi sona bırakılabilir. Boşanma avukatı ücreti, sabit bir ücret olarak veya dava sonucunda müvekkilin alacağı tazminat veya menfaatin değerinin yüzdesi olarak belirlenebilir.

Boşanma Avukatı Ne Zaman Çalışır?

Boşanma avukatı, eşler arasındaki uyuşmazlığın aile hukukunun temel ilkelerine uygun olarak çözülmesini sağlayan bir savunma avukatıdır. Yasal boşanma avukatının görevi, hak ve yükümlülükler belirlendiğinde ve ihtilaf tamamen çözüldüğünde sona erer. Uygulamada boşanma avukatı, avukat ile müvekkili arasındaki sözleşme ile sonuçlandıktan sonra boşanma ve mal paylaşım davasının icra aşamalarını da takip etmektedir. Yani boşanma avukatının görevi, aile mahkemesinin verdiği kararların icra aşamasının tamamlanması ve müvekkilinin tüm haklarına sahip olmasının sağlanması ile sona erer. Velayet, maddi ve manevi tazminat, davanın tarafları açısından mülkiyet paylaşımı gibi konular vardır. Bu nedenle avukat aracılığıyla boşanma davası yürütülmesi olası hak kayıplarını ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.